Eczanelere ve Şehir Hastanesine Gece Ziyareti Gerçekleştirildi

Tarih : 6.9.2018

İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet ÖZER beraberinde Sağlık Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte İlimizde 5 Eylül 2018 gecesi nöbetçi Eczanelere ziyaretlerde bulundular.
 
Yapılan ziyaretlerde nöbetçi eczacılar ile görüşülüp, vatandaşlarımıza gece sunulan eczacılık hizmetleri değerlendirildi. İl merkezinde farklı semtlerde bulunan eczanelere gerçekleştirilen ziyaretlerde,İl Sağlık Müdürümüz Sayın Dr. Ahmet ÖZER tarafından hastalara ve hasta yakınlarına akılcı ilaç kullanımına yönelik bilgilendirici konuşmalar yapıldı. Vatandaşlarımızın sağlık tesislerimizden ve nöbetçi eczanelerden aldıkları hizmetlerden memnuniyetleri soruldu. Eczacılardan, doğru ilacın doğru hastaya verilmesi ve doğru kullanımının tek tek anlatılarak doğru anlaşıldığının sorgulanması gereği yeniden vurgulandı.
 
Nöbetçi eczane ziyaretlerinden sonra Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesine de gece ziyaretinde bulunuldu. Şehir Hastanesinin hizmete girdiği günden beri edinilen tecrübeler ışığında vatandaşlarımızın daha etkin ve verimli hizmet alması için tüm Acil Servis alanlarının ve Acil Servis Hizmeti proseslerinin yeniden organize edildiği Acil Servisin tüm alanları incelendi. Görevli hekimler, sağlık personelleri, hastalar ve hasta yakınlarıyla görüşüldü, yeni Acil Servis organizasyonu ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM