30 Ağustos Zafer Bayramı Sebebiyle Yürüyüş Etkinliği Gerçekleştirildi

Tarih : 4.9.2018

İl Sağlık Müdürlüğümüz Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat ve Kanser Birimi ile Aladağ Entegre İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi ve çalışanları Obezite, Sağlıklı Beslenme ve Fiziksel Aktiviteye dikkat çekmek, halkı bilinçlendirmek amacıyla kurumlar arası eşgüdümlü olarak “Sağlık için Hareket Et” temalı yürüyüş etkinliği gerçekleştirildi.
 
İlçe Kaymakamlık Makamı çalışanları, Belediye çalışanları ve halkın katılımıyla gerçekleşen yürüyüşte Aladağ Entegre İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Sayın Dr. Hatice AKILLI tarafından Kronik hastalıkların ortak risk faktörlerinden birisi olan fiziksel hareketsizliği dünya genelindeki ölüme neden olan risk faktörleri sıralamasında olduğu belirtildi.
 
Müdürlüğümüz personellerinden diyetisyen ve fizyoterapist yürüyüşe katılan vatandaşlarımıza beslenme alışkanlıklarındaki bozukluğun ve hareketsiz yaşamın tansiyon, şeker ve kalp hastalığı gibi bir ömür devam edecek kronik hastalıklara sebebiyet vereceği bununla birlikte haftada en az 3 gün yarım saat tempolu yürüyüşün ve düzenli bir beslenme alışkanlığının uzun ve sağlıklı bir ömrün ilk adımı olduğu mesajı verildi.
 
Fiziksel Aktivitenin önemini vurgulamak amacıyla fizyoterapist tarafından yaptırılan egzersiz hareketleri ile yürüyüş etkinliği tamamlanmıştır.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM