“Evde Sağlık Elinize Sağlık” Projesi Sertifika Töreni Gerçekleştirildi

Tarih : 14.8.2018

Valiliğimiz koordinasyonunda Müdürlüğümüz Ar-Ge ve Proje Koordinasyon birimi tarafından yürütülen “Evde Sağlık Elinize Sağlık Projesi” Kalkınma Bakanlığı Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında başarılı bulunarak desteklenmeye hak kazanmıştır.
 
Projemiz ile Güney Adana Bölgesinde yaşayan ve Evde Sağlık Hizmeti kapsamına giren 8500 hastanın sağlık bakımını yapan yakınlarının Evde Sağlık Hizmetleri ve hasta bakımı konusunda bilgi düzeylerinin artırılması hedeflenmiştir.
 
Hastalarımızın yakını olmadığında bakımlarında görev alacak kişilerin yetiştirilmesi amacıyla Şakirpaşa Halk Eğitim Merkezinde 42 bayana İŞKUR destekli ‘’Hasta ve Yaşlı Özbakımına Destek Elemanı Eğitimi Kursu’’ verilmiştir. Kursiyer Sertifika Töreni 13.08.2018 Pazartesi saat:14.30‘da Yüreğir Kültür Merkezi Salonunda Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ’ın katılımı ile düzenlenen tören Ar-Ge ve Proje Ofisi Koordinatörü Uz. Reşan ARLIER’in Proje hakkında bilgi vermesi ile başlamış, proje tanıtım filmi sonrasında İl Sağlık Müdürümüz Sayın  Dr. Ahmet ÖZER proje açılış konuşması ile devam etmiştir. 
 
Sayın Valimiz Mahmut DEMİRTAŞ’ın kursiyerlere yaşlı ve hasta bakımının önemi konusunda verdiği önerilerle devam eden törende Evde Sağlık Hizmetleri sunumu ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün destekleri, alanında uzman konuşmacılar tarafından anlatılmıştır. Konuşmalar sonrası Evde Hasta Özbakım elemanı olarak mezun olan 13 Kursiyere sertifikaları verilmiştir. 

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM