Sağlığım Web Sitesi

Tarih : 7.6.2018

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından tek tıkla bilgi elinde sloganı ile yola çıkarak halkın sağlık alanında ihtiyaç duyabileceği birçok bilgiye ulaşabileceği internet sitesi www.sagligim.gov.tr  adresinde 28.05.2018 tarihinde kullanıma açılmıştır.

 

Neden böyle bir siteye ihtiyaç duyuldu?

 

Halkın sağlıklı bir yaşam sürdürmesi için halk sağlığı alanında ihtiyaç duyulan doğru ve güvenilir bilgiyi hedef kitleye ulaştırmak hedefiyle günümüz ihtiyaç ve gereklilikleri göz önünde bulundurularak tasarlanan sayfa, vatandaşlarımızın sağlığını koruması, geliştirmesi ve sağlığı üzerinde oluşan riskler konusunda bilgi edinmesi amacıyla geliştirilmiştir.

 

www.sagligim.gov.tr de neler var?

 

www.sagligim.gov.tr de ana sayfa, hastalıklar, sağlıklı hayat, seyahat sağlığı, çevre ve sağlık, A-Z sekmeleri yer almaktadır. Bu sekmeler altında yer alan belli başlı konular aşağıda sıralamıştır:

 

ANASAYFA’da bazı uygulamalara kısa yoldan ulaşabilirsiniz:

 

Çocukluk Çağı Aşı Takvimi ile bebeğinizin aşı takibini yapabilir, aşı ile önlenebilir  hastalıklar, aşı türleri, içerikleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

Beden Kitle İndeksi Hesaplama

 

Aile Hekimini Bul

 

MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) ile randevu almak istediğiniz il, sağlık kurumunu seçerek detaylı bilgiye ulaşabilir e-devlet veya MHRS şifresi ile randevu alabilirsiniz.

 

Yüzme Suyu Takip Sistemi ile tatil yapmayı planladığınız yerin su kalitesi, plaj yapısı ve en yakın sağlık tesisine ait bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

Türkiye Kaplıcaları Kaplıca Arama Portalı ile size en uygun kaplıcalara ulaşabilir, kaplıcanın özellikleri, suyun niteliği gibi birçok bilgiye erişebilirsiniz.

 

Havanı Koru

 

Anne-Bebek TV

 

Alo 171 dumansız hava sahasının sağlanması amacıyla oluşturulmuş olup danışma hattında tütün ve sağlık etkileri konusunda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Alo 184

 

Alo 191 ile uyuşturucu ile mücadele etmek amacıyla danışma ve destek hizmeti alabilir, tedavi merkezleri ve tedavi yöntemleri hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

 

Sağlıkla İlgili Önemli Gün Ve Haftalara Ait Paylaşımlar

 

Sağlıkla İlgili Videolar

 

HASTALIKLAR bölümünde günümüzde sıkça karşılaşılan kanser, diyabet, grip, KOAH gibi hayatımızı olumsuz etkileyen bazı hastalıklara ve bu hastalıkların belirtileri, nedenleri, türleri ve risk faktörleri gibi birçok konuda detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

SAĞLIKLI HAYAT bölümünde obezitenin nedenleri, tedavisi ve yol açtığı sağlık problemleri ile yeterli ve dengeli beslenme önerilerine, besin güvenliği ve hijyen hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.  Evlilik öncesi danışmanlık, gebelik, doğum, lohusalık, bebek sağlığı ve anne sütü, ruh sağlığı, yaşlı sağlığı ve yaşlılık döneminde sıkça karşılaşılan sağlık sorunlarına ve bakım verenlere yönelik önerilere ulaşabilirsiniz.

 

SEYAHAT SAĞLIĞI bölümünde yurtdışı seyahatiniz öncesinde gideceğiniz ülkeye ait sağlık bilgileri, önerilen aşı ve ilaçlar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

ÇEVRE VE SAĞLIK bölümünde içme, havuz ve yüzme suları, kaplıcalar, ambalajlı sularla ilgili bilgiler, biyosidal ürünler, sağlık açısından risk oluşturan hava kirliliği ve karbonmonoksit zehirlenmeleri vb. farklı alanda hazırlanmış bilgiler bir arada sunulmuştur.

 

A-Z SAĞLIK bölümünde, birçok hastalık ve durumla ilgili kısa bilgilerin alfabetik düzende bir arada toplandığı bir tür sağlık sözlüğü bulunmaktadır.

 

 

Dr. Ahmet ÖZER

İl Sağlık Müdürü

 

 




-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM