Karayolu Trafik Haftası’ nda Yaşama Yol Ver’ ildi

Tarih : 10.5.2018

Trafik düzeni ve güvenliğinin sağlanarak devam ettirilebilmesi amacıyla, ülkemizde her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü "Karayolu Trafik Güvenliği Günü" bu günü takip eden hafta ise "Karayolu Trafik Haftası" olarak kutlanmakta olup ilimizde de bu amaca yönelik faaliyetlerde bulunulmuştur.

 

Bakanlığımızın başlatmış olduğu Yaşama Yol Ver Medya Kampanyası kapsamında trafikte ambulansa nasıl yol verileceği konusunda ilimiz Emniyet Müdürlüğü ile birlikte ortak çalışma yürütülmüştür. Bu doğrultuda, "112 Acil çağrı hattının gereksiz aranmasının önlenmesi ve trafikte ambulansın geçiş önceliğine özen gösterilmesi" konularında toplumsal farkındalığın artırılması amacıyla "YAŞAMA YOL VER!" sloganı ile yürütülmekte olan medya kampanyası kapsamında, Karayolu Trafik Haftası münasebetiyle 08.05.2018 tarihinde Duygu Kafe Gençlik Parkı'nda Müdürlüğümüz Acil Sağlık Hizmetleri Başkanlığı koordinasyonunda stant kurulmuştur.

 

Standı ziyaret eden vatandaşlara trafikte ambulansa nasıl yol verileceği ve "Ambulansa yol vermenin aynı zamanda Yaşama Yol Ver’mek” anlamına geldiği yönünde bilgiler verilmiş olup, kampanya materyalleri olan el broşürü, araç kokusu ve şapka dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

 

Unutma! "Ambulansa yol ver, yaşama yol ver"

 

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM