18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası Etkinlikleri Gerçekleştirildi

Tarih : 17.4.2018

Ülkemizde her yıl 18–24 Mart tarihleri arası "Yaşlılara Saygı Haftası" olarak kutlanmaktadır. Bu yıl "Yaşlılarda Düşmenin ve Ev Kazalarının Önlenmesi" konuları ele alınmıştır.
 
Toplumsal bilinci arttırmak amacıyla konu ile ilgili Bakanlığımız tarafından Yaşlılara Saygı Haftası ile ilgili hazırlanan afiş ve el broşürleri Müdürlüğümüz tarafından bastırılarak birinci, ikinci ve üçüncü basamak sağlık kuruluşlarına dağıtımı gerçekleştirilmiş ve afişlerin görünür yere asılması sağlanmıştır.
 
Adana Seyhan Huzurevi ve Şehit Kara Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezlerinde 23 Mart 2018 tarihinde Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar ve Kronik Durumlar Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat ve Kanser Birimi  personelleri tarfından ziyaret edilmiştir. Huzurevi personellerine (120 kişi) Uzm. Dr. Sayın Ferzan MUŞTU, Uzm. Dr. Sayın Gülşen UÇAR KARCI ve Dyt. Sayın Eda BUZ tarafından "Yaşlılarda Ev Kazalarının ve Düşmenin  Önlenmesi ve Yaşlılıkta Sağlıklı Beslenme" konularında eğitim verilerek, Huzurevi sakinlerine Müdürlüğümüz tarafından bastırılan bez çanta içerisinde; "Evinizde ve Çevrenizde Önleminizi Alın Güvenli Yaşlanın", "Sağlıklı Beslenme ve Diyabet" konulu el broşürleri, Sağlık Bakanlığı logolu şapka ve beyaz atkı dağıtılmıştır.
 
14 Mart 2018 Çukurova Sağlıklı Hayat Merkezi ve 26 Mart 2018 Sarıçam Sağlıklı Hayat Merkezi personellerine (39 kişi) "Yaşlılarda Ev Kazalarının ve Düşmenin  Önlenmesi" ve "Yaşlılıkta Sağlıklı Beslenme’" konularında eğitim verilerek el broşürleri dağıtımı gerçekleştirilmiştir.
 
Kozan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda 21.03.2018 tarihinde Kozan İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Kız Meslek Lisesi Hasta ve Yaşlı Bakım Bölümü öğrencileri ile birlikte stand açılarak, standa başvuran vatandaşlara "Yaşlılık ve Sağlıklı Beslenme" ile ilgili el broşürleri dağıtılmış ve bilgilendirme yapılmıştır.
 
Feke Toplum Sağlığı Merkezi ve Entegre Hastanesi personelleri tarafından açılan stantta yaşlılık ile ilgili el broşürleri dağıtılarak bilgilendirme yapılmış ve standa başvuran vatandaşlara tansiyon ölçümü gerçekleştirilmiştir. Ayrıca Müdürlüğümüze bağlı tüm İlçe Sağlık Müdürlükleri, Toplum Sağlığı Merkezleri ve Sağlıklı Hayat Merkezleri tarafından halka ve sağlık personellerine (3537 kişiye) eğitimler düzenlenmiştir. 

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM