21-26 Mart Orman Haftası Etkinlikleri

Tarih : 8.3.2018

İl sağlık müdürlüğümüz bünyesinde Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinin düzenlediği 21-26 Mart Orman Haftası münasebetiyle SAĞLIKLI YAŞAM temalı "Doğada İzin Kalsın" Sloganı ile etkinlik düzenlendi.
 
Hastane bünyesinde faaliyet gösteren Çukurova ve Sarıçam TRSM (Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri) üyeleri, yatarak tedavi gören hastalarımız ve personellerimizin beraber hazır bulunduğu hatıra ormanı etkinliğimizde Orman Bölge Müdürlüğü'nün ormanına 150 fidan dikildi.
 
"Gelecek nesillere daha temiz bir dünya ve yaşanabilir bir çevre bırakmak için yeşili korumalıyız ve çoğaltmalıyız, sahip olduğumuz ormanlarımızı korumalı, vatanımıza yenilerini kazandırmalıyız vurgusu" yapıldı.
 
Hastalarımızın yoğun ilgi gösterdiği proğramda, hastane başhekimimiz Sayın Uzm. Dr. Dilek ALTUN VARMIŞ Ergoterapi yönteminin psikiyatrik rahatsızlıkların tedavisindeki öneminden söz etti. Bu terapi ile kişilerin günlük yaşam aktivitelerinin kendi başlarına yerine getirmeleri hedeflenmekte olup, kişinin ihtiyacı doğrultusunda motor becerilerinin yeniden kazanılması amaçlanmaktadır. Hastanemiz olarak bu konulara çok önem veriyoruz şeklinde ifadelerde bulundu.
 
Sağlıklı Yaşam temalı programımız İl Sağlık Müdürlüğümüz Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Sayın Dr. Adnan ATILGAN, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Sayın Gülender TÜLÜ , Başhekimimiz Sayın Uzm. Dr. Dilek ALTUN VARMIŞ, hastane yöneticilerimiz ve hastane personellerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM