07-14 Ocak Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası Etkinlikleri

Tarih : 15.1.2018

Dünyada her yıl Ocak ayının ikinci haftası olan 7-14 Ocak tarihleri arası ''Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası'' olarak anılmaktadır.
 
Beyaz baston, sosyal etkinliklere katılma ve bağımsız hareket edebilme yeteneklerini arttırması itibari ile görme engellilerin bağımsızlaşmasının ve özgürleşmesinin sembolüdür.
 
Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasıyla farkındalık oluşturma ve çözüm amaçlı yürütülen etkinliklerle göz sağlığının öneminin vurgulanması amaçlanmaktadır. Bu kapsamda Müdürlüğümüze bağlı Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı'nda çeşitli etkinlikler düzenlenmiştir. Toplumumuzdaki bireylere bu farkındalığı hissettirmek amacıyla görme engelli personellerimizin ve vatandaşlarımızın Beyaz Baston Görme Engelliler Haftası kutlanıp, paylaşımlarda bulunularak fikir ve önerileri alınmıştır.
 
Görme ve diğer bedensel engeller sanat, spor ve eğitimde bir engel teşkil etmemektedir. Hepimiz birer engelli adayı olduğumuzu unutmamalıyız. Bu amaç doğrultudunda engelli vatandaşlarımızın dünyasına karşı toplumsal duyarlılık artırılmalı ve engelli bireylerin sorunlarını çözüme ulaştırmak için çalışmalar hassasiyetle ve önemle yürütülmelidir.
 
Etkinlikler Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanlığı, Şehir Hastanesi, Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi, Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Ceyhan Devlet Hastanesi, Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve I Hastanesi, Kozan Devlet Hastanesi ve Adana Devlet Hastanesinde hafta boyunca devam etmiştir.

-DUYURULAR-

HIZLI ERİŞİM